Posted in LETALO

Iskanje najcenejšega leta

Super je, če dobimo letalsko karto za darilo in nam ni treba iskati najcenejše po 10 različnih straneh na spletu.

Je pa tudi v umirjenem iskanju (ne preveč prisiljenim v ‘kupiti karto takoj’) nekaj plusov. Cene se namreč spreminjajo tudi iz dneva v dan. Z malo potrpežljivosti in iznajdljivosti lahko tako prihranimo tudi polovično ceno.

Lahko vpišeš “poceni letalske karte” kar v google in prečekiraš nekaj zadetkov ter primerjaš cene.

.

Zase pa sem ugotovila, da mi še najbolj ustreza raziskovanje različnih letalskih aplikacij. Je nekako manj zmedeno in ceno lahko na istem mestu preveriš vsake toliko, da ugotoviš kako le-ta variira.

Iskanja se lotim najprej s splošnima aplikacijama:
Skyscanner (realne cene kot na straneh prevoznikov)

.

Kiwi (cene so malenkost dražje, a ima za nastavit še nekaj dodatnih prilagoditev za let)

.
S ceno se tukaj še ne obremenjujemo, ker najprej iščemo podatek, kateri prevoznik ponuja želen termin oz. boljšo opcijo.

Oba sta koristna, če želiš priti iz kraja v kraj s točnima datumoma, četudi povezava na tej relaciji ni ravno znana. Vedno bosta našla neko rešitev, ki pa sicer ne bo vedno nujno najcenejša.

.

Skyscanner uporabi, če želiš:
priti iz kraja v kraj z nedoločenima datumoma. ko klikneš na “iskanje”, se dnevi, ko je let cenejši, obarvajo zeleno. Tisti najdražji in posledično verjetno tudi najbolj zanimivi za obisk pa se obarvajo rdeče. Ni pa vedno nujno tako. Zgodi se, da je kakšen dan odstopanje manjše. Sama se tako prepričam tudi v to.

.
po nekaj dneh dopustovanja z letalon odleteti še v kakšen drug kraj. Dodatne kraje in datume vneseš v polja na “multi-city flight”.

.
izbirati med vrsto razreda. Spreminjaš jih na “cabin class”.

Najcenejša varianta je zgoraj izbran “Economy class”.

.

Kiwi uporabi, če želiš:
priti iz kraja v kraj z nedoločenima datumoma. Za datuma odhoda in prihoda izbereš “anytime”, pri čemer pa ne moreš filtrirati dolžine izleta.

Pri izbiranju datuma klikneš na križec, da dobiš izbiro “anytime”.

.
filtrirati trajanje leta, ime dneva v tednu za odhod/prihod, ceno

.

Ko se seznaniš z informacijami, preveriš še ime prevoznika. Najprej rada obiščem prevoznikovo spletno stran, da dobim podatek o velikosti kovčka/torbe, ki jo lahko nesem na letalo. Presodim, če mi je to dovolj in, v kolikor ni, poiščem še cene dodatne prtljage in zopet najbolj ugodne lete primerjam glede na prevoznika.

Seznanim se še z njihovo (prevoznikovo) postavljeno ceno za svoj let, saj druge aplikacije navadno malo zvišajo ceno za lasten dobiček. Spodaj je primer dveh cen istega leta. Levo je cena, postavljena za prevoznik Easy Jet na aplikaciji Kiwi, desno pa cena za isti let na aplikaciji Easy Jet:

.

Vse pridobljene podatke si nekam zapišem in preverim vsake toliko, če je moj let kaj ugodnejši. Za prevoznika Wizz Air lahko preverjeno povem, da ni konstanten, zato se ta postopek splača. Če z datumi nisi omejen, se je pri Wizz Airu zanimivo še malo poigrati z njimi in pa tudi z urami odhoda ter prihoda. Na slikah je primer cene letov z isto uro, a drugima datumoma:

Komentiraj